Форумът на МК "Морски Братя" Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Сайтът и форумът отново са онлайн. Ако желаете да се регистрирате, моля изпратете e-mail на: gg.v@abv.bg или mcc.seabrothers@gmail.com
  8502 Публикации в 1218 Теми от 203 Членове Последен член: Koki
* Заглавна Страница Помощ Търси Календар Вход Регистрирай 
« назад напред »
Страници: 1 2 3 » Изпечатай
Автор Тема: Mоторист!!!!!!!!! Моторджия!!!!!!!!!!! Рокер!!!!!!!!!!!!!!  (Прочетена 9051 пъти)
бат Димо
Administrator
Hero Member
Публикации: 1149

Honda VTX1300 S

Профил WWW
« -: Ноември 23, 2009, 10:13:19 »

Много често в разговорите тук там  се говори за мотористите, големите моторджии и рокерите. Аз лично не знам точно от кои съм. Нека всеки пише по нещо по тази тема. Какви са ви вижданията и познавате ли някой който се доближава до вашата представа за МОТОРИСТ, ГОЛЯМ МОТОРДЖИЯ  ИЛИ  ИСТИНКИ РОКЕР. Може да цитирате и имена!!!!
 ПИШЕТЕ!!!!!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

п.п. Темата бе започната от бат Ванко, но тъкмо по нея се появи първия отговор и форума се бъгна - сиреч, трябваше да се ъпдейтне малко и да се поправи една грешка. В тоя процес темата, заедно с отговорите в нея заминаха в небитието, но за сметка на това се спасиха всички останали теми и отговори до момента.
А сега - пишете по тази тема!!!!!!!!!
Активен
LoadingMaster
Administrator
Hero Member
Публикации: 686

Joro

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2009, 07:06:32 »

Според мен с " Аз лично не знам точно от кои съм " и " Нека всеки пише..." не би трябвало да започне тази тема, нито ще ти даде отговорите който търсиш. Не е редно да търсиш чуждо мнение, а да не излагаш твоето........
Активен

"Всичко, което не е до Морето, е провинция" - Ърнест Хемингуей
бат Димо
Administrator
Hero Member

Honda VTX1300 S

Профил WWW
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2009, 08:57:22 »

Ако човек се замисли мога да се дадат и други определения - мотоциклетист, мото турист и т.н.
Аз примерно се определям като мотоциклетист - човек, който обича мотоциклетите, живота и хората покрай тях, пътя изминат с тях и т.н.
Активен
Surveyor
Newbie
*
Публикации: 14

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 24, 2009, 09:54:43 »

Моето скромно мненив - Значи ако трябва да се хванем за думата:
Рокер - това е чуждица и означава люлк, кобилица или нещо такова..... можеби подсказва афенитета към музикалния стил, но има пък и много рокери  или на общо чалгомразци които не карат мотори (примерно аз до скоро)

Моторист - звучи ми много шлайфано, научно, малко по руски, примерно човек който се занимава с ДВГ.

Моторджия - е това мисля пасва идеално за балканския "рокер"
Активен
PITONA
Sr. Member
Публикации: 288

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: Ноември 24, 2009, 04:25:30 »

Нека и, аз да се включа.Незнам Димо,какво има точно впредвид,но ще се опитам да изразя мнение.Първо искам да отговоря на ,новия колега.Ако,ROCKER,означава люлка,кобилица,или незнам си какво,то FUCKER,ми е любопитно,какво точно означава.После,между монтьор и моторджия,мисля също има разлика.Явно,колегата живее буквално,и затова си прави такива изводи.Аз не живея по,неговите характеристики и знам,че Rockers са членове на една субкултура, която е започнала в Обединеното кралство през 1960-те,сред мотоциклетистите. Преди това, младите мотоциклетисти не са били групирани заедно и обозначени като такива.Самото наименование подсказва,че са били,и ще бъдем от камък(скала),а това че и музиката,която слушаме(поне повечето от нас) е такава,си е в реда на нещата.
Сега,на Димо.Аз обичам да карам мотор,не просто мотор,а МОЯ мотор.Това ,ми беше мечта,а както надявам се знаеш мечтите се сбъдват.Наричали са ме МОТОРИСТ,РОКЕР(на първо място),МОТОРДЖИЯ,и какво ли още не,но се чувствам,повече РОКЕР,защото слушам такава музика,защото карам истински мотор(железен), защото участвам във клуб,и защото приятелите ми са такива(част от тях).Може би някой,ще каже,рокерите трябва да са гадни,мръсни,опасни или разни такива,но според мен,времената вече не са такива,дори смятам,че рокерите трябва да са пример за обществото(поне аз се опитвам да съм такъв).Но,ТИ,щом си подхванал,тая тема,според мен,ти не си рокер(сигурно го чувстваш ,като комплимент)Сори видях,че се определяш,като мотоциклетист ,значи съм бил прав.Сещам се за,оня полицай по телевизиите дето,го дават сутрин,като коментира, един мотоциклетист изпреварва неправилно и се забил челно.
Аз,пък обичам  мототуризма,както повечето от вас знаят,и бих искал да го правя цял живот(дай боже),но все пак,дори и да не съм(според някои),аз се чувствам ROCKER.
« Последна редакция: Ноември 24, 2009, 04:43:06 от PITONA » Активен

нищо хубаво не става лесно,и нищо лесно не е интересно!!!
Racho
Full Member
Публикации: 185

344555525
Профил Ел. поща
« Отговор #5 -: Ноември 24, 2009, 04:50:19 »

.................Аз не живея по,неговите характеристики и знам,че Rockers са членове на една субкултура, която е започнала в Обединеното кралство през 1960-те,...........................

Субкултура...То тогава и хуните са били рокери, но на коне...

Рокерите,каквито ги има в Щатите и Германия,са хора, които загърбват костюмите и компютъра, за да прекарат един приятен следобед по пътищата вечни на..където там!
Рокерите от филмите обаче са силните момчета на деня, които имат повече брада от Мъхестата такава, повече татуировки и обеци от някой маорски вожд и по - малко акъл от пилетата, които цвъкат отгоре им ( най - вероятно карат без каска )....
Освен това какво е рокер? Само чопъриите ли влизат в това понятие? а защо на т.нар. рокерски събори има и пистови мотори, ендура и прочие..??

Аз .. работя на бюро, но нямам много акъл...имам брада, но не е неподходящо изобилна...имам татуировки, но на подбрани места...карам - хахаха в сърцето си и въображението си засега Чопър, макар истината да е малко по офф - роуд!! обаче не съм рокер, а просто човек който се опитва да се залъже че има това, което никога не е било негово - собствената си свобода!

Е, колкото и да натискаме газта никога няма да избягаме от жената и тъщата, парното и тока, от лошото време и бъгнатия Уиндоус...
Нищо обаче не може да ми попречи да съм си романтичен..  ето това е рокерско!

Не е нужно да си "рокер" за да си свободен, нужно е друго нещо а то е именно (извинявам се ако се повтарям пред колегите но това ми е любимо):
„Свободата, Санчо, е едно от най-ценните блага, с които небесата даряват хората. С нея не могат да се сравнят нито съкровищата, които крие земята, нито тези, които таи морето. За свободата, както и за честта, може и трябва да се жертва животът и обратно, лишаването от свобода е най-голямото зло, което може да сполети човека. Казвам ти го, Санчо, защото ти видя пиршествата и изобилието, на които се радвахме в замъка, който преди малко напуснахме. Е добре, сред онези вкусни ястия и ледени напитки на мене ми се струваше, че се измъчвам от глад, защото не им се наслаждавах свободно, както бих им се наслаждавал, ако те бяха мои. Задълженията да се отплатиш за направените ти благодеяния и милости са вериги, които пречат на духа да бъде свободен.“ от книгата Дон Кихот.

Да караш мотор и да си облечен в кожени дрехи не значи че си рокер.
Карането на мотор е свобода която неможе да опише с думи, а трябва да се усети върху мотора когато го подкараш.
Свободен може да бъде и пешеходеца ако погледнем от друг ъгъл..
Да ти кажа че човек е свободен само тогава, когато не му се налага да се подчинява на никого, освен на закона(без значение дали му харесва), а онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност....
Понятието "свобода" е много общо казано, попитай по-конкретно за каква свобода те интересува да знаеш.
Аз не съм рокер макар че съм различен от повечето хора по начин на мислене, интереси, минало/настояще и сигурно за във бъдеще.
Не е нужно да си Рокер/Метъл/Хип Хопаджия/Алтернативен и т.н. за да се чувстваш свободен и/или различен.
Да, вярвам в свободата, защото могат да ти "отнемат" тялото, но немогат да ти отнемат душата, а именно тя е тази която е свободна.
Ще спра за сега......

Хи-хи,
Кефи ме прагматизма на Митко,
ама да знаеш, че не си съвсем прав!

За голяма част от хората е само и единствено хоби,
за една част от хората е средство за утрепване на комплекси,
за друга част е приятен начин за прекарване на време,
за друга е просто удобен начин за придвижване,
за друга - начин за изкарване на пари за насъщния
... и така до безкрай ...,
но със сигурност има и човеци, които са превърнали живота с мотор в религия! А какво е религия и какво е субкултура ... не знам ...

И със сигурност на мотора се усещат много различни неща, които засипват сетивата. Логично е там да се промъква и чувството на свобода /виждаме резултатите от една стара анкета тук във форума/. Друг е въпроса, защо някой се чувства "не свободен" когато не е на мотор, ама на там няма да се отплесвам.
Аз имам моите си отговори за това защо карам мотор, от какво бягам - какво намирам, всеки тук също има своите, предполагам...

... а от "субкултура" не разбирам  

RED RAVIN
« Последна редакция: Ноември 24, 2009, 04:53:58 от Racho » Активен

Понякога седя и си мисля... а понякога просто си седя.
PITONA
Sr. Member
Публикации: 288

Профил Ел. поща
« Отговор #6 -: Ноември 24, 2009, 06:18:15 »

Рачо,за пове4ето неща си прав,но ,катпо стана въпрос за субкултурата.Всеки клуб си има различни правила,това е субкултура.Ако участваш в клуб,трябва да се спазват ,тези правила.Иначе е е безмислено.Както по горе посочих,не  е нужно да не си се къпал или га имаш брада до коленете и да си изрод
« Последна редакция: Ноември 24, 2009, 06:24:18 от PITONA » Активен

нищо хубаво не става лесно,и нищо лесно не е интересно!!!
Racho
Full Member

344555525
Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: Ноември 24, 2009, 08:05:16 »

Въпроса е дали си рокер,моторист........мотоциклетист или шофьор ма мотоциклет  Cheesy .
Какво е това рокер ? Какво е моторджия или на кой чурката е по-по-най.
А колкото до субкултурата - трябва много да се внимава с нея , защото много лесно преминава в халтура  Wink
Активен

бат Димо
Administrator
Hero Member

Honda VTX1300 S

Профил WWW
« Отговор #8 -: Ноември 24, 2009, 08:05:44 »

Че има такава субкултура - има си. Свързана с мотоцикелтите и всички производни от там, разклонена в различни направления, но си я има. Тук няма спор. До колко е свързана с клубовете - те са част от нея. Не е са ли част от нея и самотния мотоциклетист, който си кара мотора хиляди километри на година, без да спазва никакви клубни правила или простия гъзар, който си кара мотоциклета 120 км за година от кафе на кафе? Цялата тази съвкупност от хора свързани по един или друг начин с мотоциклетите правят мото субкултурата.

Питоне, младите (а и не чак толкова младите) мотоциклетисти започват да се обединяват далеч преди 60-те години. А и се пишат с доста по-звучното название "Biker". Тук мисля, че вече имаше една тема за началото на мото движението.
Комплимент, че не съм бил "рокер" - това не успях да го разбера, както не успях да разбера и за полицая, за мотоциклетиста и за челния сблъсък. Ако можеш поясни.

Рачо, това което си го написал - много яко!
Скоро бях чел една мисъл за свободата - всички искат да бъдат свободни, да се чувстват такива, да живеят по този начин. Когато се появи истински свободният човек и им покаже свободата, всички останали ги е страх от него и от това, което той носи и по всякакъв начин, осъзнат и неосъзнат се опитват да го унищожат.
Активен
samotnika
Гост
« Отговор #9 -: Ноември 24, 2009, 10:18:21 »

Тъй като зачекнах тази тема,трябва да изложа и моето виждане както казва бат Жоро.Суб/култура/една нова думичка в моя речник,за което благодаря на Питона.И така според мен това са няколко етапа.Първо ставаш моторист след като си купиш и започнеш да караш мотор.Второ започваш да се луташ какъв мотор искаш да караш /бърз,бавен,високопроходим или турист/ или преминаваш през всичките.И тогава разбираш какъв си/пистаркаджия,чопарист,ендураджия или турист.И трети етап след дълги години по пътищата независимо от разновидноста на мотора ставаш голям моторджия.А що се отнася  за големия рокер това е начин на живот.Може и да греша така че поправетеме!!!!
Активен
бат Димо
Administrator
Hero Member

Honda VTX1300 S

Профил WWW
« Отговор #10 -: Ноември 25, 2009, 12:11:54 »

Голям моторджия - имаме хиляди примери за хора, които едва са се качили на мотор и вече са "станали" такива.
Голям рокер - начин на живот??? Какво ще рече "начин на живот"?

В крайна сметка, това са определения, които сами си слагаме. Макар, че не е лошо да поспорим и да видим какво мислят останалите хора. Интересно ми е - 87 прочитания на темата, а само няколко човека са писали в нея. Другите нямат мнение ли или не могат да пишат?                                                                         
Активен
gotingotinov
Гост
« Отговор #11 -: Ноември 25, 2009, 01:15:15 »

Майкооо!
Активен
Miro
Jr. Member
**
Публикации: 87

Профил Ел. поща
« Отговор #12 -: Ноември 25, 2009, 01:22:14 »

За мене ако ми разрешите и аз да се включа бате Ванко е прав моторджийството е начин на мислене начин на поведение начин на живот ако щете то е нещо което или го имаш или го нямаш и веднъж пипнеш ли го остава за цял живот, а що се касае до думата рокер това за мене е правеж не е важно какъв мотор караш и по какъв начин се обличаш и колко дрънкулки имаш по себе си  защото мисля че това се прави за показност   важно е да го имаш в себе си да обичаш моторите, пътуванията и най вече чувството за свобода. Така мисля Аз.
Активен
Racho
Full Member

344555525
Профил Ел. поща
« Отговор #13 -: Ноември 25, 2009, 04:55:58 »

Хвала на Деду!!!
 Пляс пляс! Пляс пляс! Пляс пляс! Пляс пляс! Пляс пляс! Пиянство Пиянство Пиянство
Активен

rockerka
Newbie
*
Публикации: 19

RIDE OR DIE

Профил
« Отговор #14 -: Ноември 26, 2009, 07:42:19 »

Бат Димо, да нямаш предвид мойта регистация ROCKERKA,макар че нямам собствен компютър с тази регисрация съм oт 1996г.живеех още на мината и посещавах интернет клубове и навсякъде съм ROCKERKA  и се чувствам ROCKERKA макар че  карам MZ.Не мога без ROCK музика и без любимия ми MZ.Имам и медали за MISROCKERKA и дрехите са ми само рокерия,живота ми е минал на  две колела.
 Съгласна  съм с мнението на Питона и Деду Иван.Всеки един от нас решава от кои да бъде и как се чувства независимо дали е в клуб или самотен ездач(ка). Wink
Активен
Страници: 1 2 3 » Изпечатай

« назад напред »
Отиди на: