Форумът на МК "Морски Братя" Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Сайтът и форумът отново са онлайн. Ако желаете да се регистрирате, моля изпратете e-mail на: gg.v@abv.bg или mcc.seabrothers@gmail.com
  8501 Публикации в 1217 Теми от 202 Членове Последен член: radinski
* Заглавна Страница Помощ Търси Календар Вход Регистрирай 
« назад напред »
Страници: 1 2 3 4 5 » Изпечатай
Автор Тема: Неорганизирано каране  (Прочетена 15518 пъти)
the slow heart
Full Member
Публикации: 179

340194003 kocio1973@hotmail.com
Профил Ел. поща
« -: Ноември 23, 2008, 11:17:46 »

Мъжаги хрумна ми една идея и реших да се изложа писмено  Grin

Днес като се събудих едно хубаво слънце ми блестеше в очите и естествено ми се докара моторетка. Да не коментирам изминалата седмица дето напичаше по за малко и то закономерно в работно време, което съвсем не гледа на мерака за каране с добро око.
Дръннах на Димо, под предтекст да проверя дали е сглобил аспусите, а всъщност да разбера има ли луди за днеска или някаква уговорка - уви на Бат Ви Димча термометъра му е монтиран все още на външната стена на северната спалня ( сенчестия ъгъл  Grin ) и той остро разкритикува моите идеи Smiley

Миналата седмица имах доста ангажименти също и като ми се отвори възможност за каране ( в събота май беше ) потърсих тоя и оня, но в крайна сметка се оказа че няма организация и отразих едно Обзорче самостоятелно Smiley

Ето затуй си мисля, че ако има други епизодични ентусиасти и потайни спонтанисти ( редовно обременени с ангажименти и дела дори в почивните дни ) ще им хареса да има тема в която може да надзърнат преди да нахлузят каската и да отпрашат оползотворявайки случайно отворилия се прозорец или финтираните 'трябва' и 'налага се' за 2 - 3 часа  - може и някой друг да го е сполетяла подобна тежка участ и да пали скоропостижно за някъде.

Та така, ако ви допада тая идея и не страните от компания, пишете тука за кратки и току предстоящи каранки неорганизирани предварително.
Активен

има само едно нещо по-хубаво от гърненце с мед,
и това са две гърненца с мед Smiley
the slow heart
Full Member

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2008, 11:23:48 »

Айде и да забия едно флагче :

Студено нестудено, днес 23.11 събота, след около час ще продухам за надолу, вероятно Созопол,
на Лукойла на южния изход ще допълня и около 1230 часа тръгвам,
един вид разгрявка за мащабното откриване на сезона другата седмица  Grin

Който не ме знае,
Косьо,
0887 238 553
0878 238 553
Активен

LoadingMaster
Administrator
Hero Member
Публикации: 686

Joro

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2008, 11:51:23 »

Коце като караш надолу и минаваш покрай Отманли, дай му повече ГАЗ да се чуе, че съм на работа да ми стоплиш сърцето Wink .
Активен

"Всичко, което не е до Морето, е провинция" - Ърнест Хемингуей
the slow heart
Full Member

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2008, 05:55:03 »

хаха

ГАЗифицирах и Созопол и Приморско,
и лъвската глава поздравих,
и дюните, щото ми обърнаха голямо внимание - грам чиляк нямаше  Grin

а на връщане около 1430 още един луд слизаше надолу с нещо синьо-бяло,
явно Жорка не си подочул и си се обадил на още някой да ти бръмне  Grin

п.п. поздрав и на бат Ванко за подгряващото кафе на Лукойла  Wink
Активен

LoadingMaster
Administrator
Hero Member

Joro

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2008, 05:57:46 »

Както каза някой : Две гърненца с Мед са повече от едно  Grin Grin Grin .
Активен

the slow heart
Full Member

Профил Ел. поща
« Отговор #5 -: Декември 05, 2008, 09:43:12 »

Хайде пак ме ухапа коня ...  Grin

Утре събота 06.12 ми се чини да покарам около обед,
през ОMV до Миража около 11 -1130 ще долея.

Пече, не пече, поне апетита за празника ще си обостря  Grin
Активен

къната
Full Member
Публикации: 108

Профил
« Отговор #6 -: Декември 14, 2008, 01:03:52 »

Smiley Smiley Smiley
Активен

Има ли мисъл има ли чувство ето тогава става изкуство!!!
the slow heart
Full Member

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: Декември 19, 2008, 12:20:27 »

Маняци привет,

утре събота 20.12 сутринта мисля да изпъна вратната жила на белия лебед за Казанлък,
хем не съм карал стана две седмици от бачкане,
хем до магазина на Мотозоната ми се ходи  Roll Eyes

Връщането следобед, ако има мераклия да си отпуши чакрите със студения ветрец
може да ми дрънне тлф, или ако някой иска да му купя и донеса нещо оттам.

Няма да карам бързо че от кашлицата ми се разбива аеродинамиката,
пък ако вали по-бавничко ще е .... между капките  Grin
Активен

LoadingMaster
Administrator
Hero Member

Joro

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: Декември 19, 2008, 01:46:26 »

Обади се на Ванката той ще кара в същата посока, че нали Розите имат рожден ден.
Активен

vavilon24
Jr. Member
**
Публикации: 84

Профил
« Отговор #9 -: Декември 19, 2008, 04:26:28 »

И АЗ БИХ ПОКАРАЛ,АМА СЪМ НА РАБОТА Angry
Активен
бат Димо
Administrator
Hero Member
Публикации: 1149

Honda VTX1300 S

Профил WWW
« Отговор #10 -: Декември 19, 2008, 06:16:12 »

Дават го да вали дъжд, после сняг ... не е много за мотор.
Активен
the slow heart
Full Member

Профил Ел. поща
« Отговор #11 -: Декември 20, 2008, 07:09:57 »

Абе, какво да се прави, все нещо ще пречи,
те служебните ангажименти и лошата прогноза за времето се редуват Smiley

Ще капнем бенц на ОМВ към 10 часа пък после както дойде.
Активен

Shider
Jr. Member
**
Публикации: 54

Профил
« Отговор #12 -: Декември 20, 2008, 02:42:28 »

Абе, какво да се прави, все нещо ще пречи
.....

То в идеални условия всеки може...

Ти или си с лъзгачката по черно, или с чопърията в дъжда, или на събор без палатка, или през лятото си в ремонт...

Сега остана и да няма кой да ти отвори магазина... Shocked
Активен
the slow heart
Full Member

Профил Ел. поща
« Отговор #13 -: Декември 20, 2008, 10:47:48 »

Сега остана и да няма кой да ти отвори магазина... Shocked
[/quote]

хаха,
не така колега, не така!
Твърдо НЕ на безпочвените предположения базирани на компромати  Grin

Понеже сега е девет вечерта и съм доволен яко от днешния лизинг,
ще внеса малко яснота около моята самодоволна истоерия  Smiley

Тая седмица бях в командировка на едно хубаво местенце -
Лас Палмас Де Гран Канария. Едно хубаво островче в Атлантика западно от Африка,
което тарикатите испанци са превърнали в чудесно за отдих място. И понеже не ми е
за първи път да ходя там зимата, очаквах температури от порядъка на 25 - 30 градуса.
Уви обаче тоя път беше върла зима за местните : 18 - 20 градуса, и всеки беше нахлупил и навлякал каквото има Smiley Тук таме младежи сърфисти плацикаха в океана бордове, навлекли по неопрен да не е без хич. Цяла седмица валя дъжд и духа силен, макар и за мен топъл вятър, а това че със зимните си одежди тоя път не изглеждах странно беше малка утеха за мен. Бях силно разочарован. Защо ли ? Еми ... разбира се че става дума за мотори  Cheesy
На тръгване от Бургас ме помолиха да взема около 13 кила документи за един от тамошните клиенти на фирмата, в която работя. Моя багаж също не беше малко и щях да се озоря имайки предвид че пътуването ми до там е автобус, два хотела и два самолета без такситата. Аз обаче приех с тайната надежда че икономията от 300 евра за куриери на документите ще разнежи шефа на въпросната фирма получател, и той като един полиран сребролюбец ще махне великодушно с ръка и ще ми подхвърли ключовете за един от трите си мотора поощрявайки моята любознателност към островната география. Естествено бях скромен, не съм правел намеци дали искам Джиеската, Хорнета или Еф-джея, дори не съм и заглеждал Лексуса. И естествено .... не ме огря  Grin
Те така прекарах седмицата в работа, работа, работа и напразно заглеждане по голямото количество мотори из улиците на острова. Кофти ми беше да ви кажа - тоя остров макар и вулканичен камък с дължина едва 120 - 130 километра, има перфектни пътища опасващи го надлъж и на шир ту под формата на широколентова магистрала, ту като виещи се змиевидни трасета издигнати от скалите на фона на океана. Централната планинска част по приказки на очевидци също била доста живописна. Бензина, както и дизела бяха по 69 евроцента, а освен наличните претъпкани с аксесоари и всички актуални модели на Ямаха, Сузуки и Хонда, има и отделни магазини за кучи марки, представителство на Харлей и отделно само за Хонда Голдуинг. Абе няма какво повече ви го усуквам - бачках методично и безмълвно се топях от яд  Grin
Е така дойде тая седмица и след аналогичните два самолета, хотел таксита и автобус се прибрах с голяма доза недоспиване и набрал бая мерак за каране.

Тук е времето да спомена за онова симпатично същество, което често ми оказва честта да ме съпровожда в мотозабежките - Станимира, и за оскъдната екипировка с която я разнасям насам натам. Всеки от вас знае че не може всичко изведнъж ( а не е и приятно  Grin ) и все пак момичето от сумайти време го духа вятъра зад мене, къде по дънки, къде по гуменки, много рядко с върха в екипировката под формата на еластични неопренови наколенки от Луйс  Cheesy
С две думи срам ... срам голям  Roll Eyes

Ей тъй както картофките се сещат за отварачката на бирата, а бирата за солта за картофките, и на мене ми хрумна петъка в офиса да проверя дали работи магазина на Мотозоната в събота и да съвместя карането с екипирането на момичето-мечта ( отсрамването ми  демек, а що е мечта ... е сега ще ви стане ясно )
Писах тука ако иска някой да се включи, взех телефона на Николай от магазина и почнах да се настройвам за каране. Мераклии други се оказа че няма, бат Ванко завалията на работа до обед, а бат Димо в традиционната си роля на турбо-охладител за всяко щение за уйнтър байкинг  Grin

Ставаме сутринта, небето намусено - аз съм оптимист, можеше и по-зле, дъжд да ручи  и сняг да бриска Smiley
Не казвам на Станимира какво съм наумил щото съм голям пич и ще забърквам супер изненада. Тя най-наивно подсказва 'малка разходка нали?' , на което аз се усмихвам неловко и казвам с най-убедителното си изражение ' дааа, приятна изненадааа' ... хаха
За да бъда още по-убедителен помагам за закуската, мия чиниите , абе .... толкова съм галантен, че чак намирисва нещо  Grin
Тихомълком с настройка за много лайняно време се навличам плътно под кожите,
а тя милата си обува гуменките ... изправя ми се косата. Как да обясня че много ще караме без да разваля изненадата, абсурд да тръгне в туй време, еба са мамата на сюрприза Smiley След 15 минути аз съм готов, студената Ямаха загриграва нервно оборотите ... и незнайно откъде и защо, почват малки гадни капчици дъждец да всяват паника у мене заплашвайки да сринат цялата ми житейска философия  Smiley
Бързо намирам един парцал и бърша седалката, щото ако я види мокра абсурд да седне. Аз бърша то вали, аз бърша то вали ... ееее писна ми, оставих парцала отгоре с плоската мисъл да го махна тържествено в сюблимния момент като излезе момичето от тоалетната да се качва на мотора. Излиза тя, по дънково яке и грейка без ръкави отгоре, джинси, вълшебните наколенки Луйс и ... разбира се гуменки червенки на бели точки, до под кокалчето. Дъждеца добре оросява, аз с пресъхнало гърло и предлагам да си сложи и неопреновата яка и другото ми кожено яке, а тя пак ‘ малко каране наблизо , нали? ‘ , на което аз още по-трудно отговарям ‘ да, да, голяма изненада .... “
Набързо заключвам, хвърлям парцала въпреки че всичко е вече яко измокрено и сухата задна седалка изглежда яко нетипично  Качваме се, тръгвам, хем набързвам, хем внимавам, гумите студени, слюдата ми на капчици отвън, потна отвътре , асфалта росен и омазан с кал от строежите около Меден Рудник. Внимавам за колите, оставям повече дистанция и въпреки опитите ми да включвам скоростите плавно, това не ми се отдава. Добирам се до бензиностанцията на Метро, където цимента под стряхата е обнадеждаващо все още не-много мокър. Бързо зареждам и газ .... газ, газ, ама не става –  вятъра се усилва порядъчно към Ветрен ( ама и име избрали тия ... ) , почва да вали все по-хоризонтално и по-ситничко. Стрелката на километража минава сто, обаче в ума ми са гуменките на задната седалка – намааааалям, пак ускорявам от тоя дъжд да избягаме и пак се сещам за гуменките, и пак наамааалям. То момичето си крие ръцете зад гърба ми, ама краката й и оголените по чорапи глезени как да ги скрия. Не ми се разправя как минах Ветрен и се добрах до Айтос, взех да получавам отразените космически внушения на бат Димо за сняг и да ми идват идеи как звъня на някой от форума да ми даде телефона на младежа Златко-дъ-райдърс и да търся убежище в Карнобат. Як студ , ама и тая влага .... викам си край, сега ще се разплаче и ще се разкрещи, щом аз навлечен през кожите и кубинките го усещах студа какво оставаше за нея .... Някой и казал или прочела че колоездачите слагали повече катове тънки дрехи и задържали по-добре топлината, и тя с клин под дънките и боди под пуловера и дънковото яке. Е как да повярвам аз на тая теория през тениска, вълнен потник, тънко поло, дебело поло и коженото яке ( надолу да не описвам .... хаха ) ? Яко взе да ми става жал за  нея като я усещах как се гуши без да има къде да се скрие ... взеха да ме навяват мисли че съм голям простак и егоист 
Тука заради фалшивото разкаяние ли, за друго ли, провидението ми помогна и ме осени мисълта да стопирам една кола и да я кача в нея на топло – стана разбира се, човека се смили, веднага качи момичето в кадета и аз подкарах зад него. Олекна ми дето се вика, направих няколко енергични вдишвания- издишвания и се отдадох на спазване на дистанция спрямо кадета и плавно маневриране около дупките. Така стигнахме Карнобат, момичето слезе усмихнато от колата и аз се изпълних с надежда ... ето го спасението  Качих я пак на мотора, излязохме на края на магистралата и опитахме пак – спря една млада двойка с мерцедес 180 и качиха веднага моя скъпоценен товар до Петолъчката  Тук вече системата беше отработена, дори и аз бях усмихнат на петолъчката и напълно адекватен като разбрах че шофьора на мерцедеса е предложил да си даде якето, което да му пратят после някакси .... 
Пихме по капучино, тоалетна, малко шеги и приказка с бенджинаджията младеж зазимил своята шестотка щото му замръзвало гърлото – разбираемо защо бях щедър и уверено му предрекох че ще има слънце и за шестотките скоро 
Излязохме на Сливенския лъч от многолъчието и тоя път над бедното дете се смили семейство с голф3 – за Сливен, ама разбира се, много ви благодаря 
Карах така и до Сливен, а силния вятър и поривите бяха бял кахър за мене, карах си на една страна и гледах да не стискам силно кормилото, струваше ми се по- правилно да оставям предницата да шари леко на поривите встрани, а да не я запъвам и да поставям на изпитание сцеплението на старите си пластмасови гуми 
Взех я пак момата до Сливен, и след като помахахме без успех десетина минути я качих на мотора. Тука вече нямаше дъжд, само силен вятър и реших да покараме ... малко 
Карам, карам, духа и се не трае, чак пак взеха да ме налазват угризенията като термити,   тук да спра, там да спра, едно половин час я охладих качествено. Настигна ме един пикап Пежо и му махнах в движение преди една отбивка с пуснат десен мигач ... човека добросърдечно спря , взеха момичето без въпрос – бяха от  някаква мебелна фирма след монтаж на Слънчев бряг се прибирали за Казанлък ... само за нас работа. Така влязохме в Казанлък, благодарих на хората като изпечен неблагодарник и им пожелах весели празници. След тоалет на Шела, в добро настроение и двамата бързо намерихме магазина като ми проведоха телефонна консултация. Който не го знае, като се идва от Бургас само направо, минаваш покрай Шела и идва светофар, пак направо и тука вече има бордюр между платната, като свърши бордюра веднага вляво и магазина е на 50 метра вляво в една къща, ама табела не видях. От тая телефонна консултация най-смешно ми беше началото – ‘ с каква кола сте да ви посрещна’ ... хаха, стопли ме. После беше лесно и приятно, гледаха ни момчетата и ни се смееха ( по-точно на мене ) , направихме една бъркотия в магазина и се порадвахме за сметка на плодовете от моя труд. Момичето заслужаваше, един и два пъти ли й се е наложило да изглежда наивно, след като за всеки е достатъчен един поглед да разбере с кого се е захванала  Взехме й текстилно екипче с протектори, ботуши с добра защита, гръбен протектор и дъждобран, а аз за да не съм капо също намазах от последните три артикула  Метнахме се на мотора и загубили апетит от мото-шопинг терапията тръгнахме да се прибираме. Дявола да го еба обаче - не спи, само чака да се зарадваш и веднага гледа да си защити репутацията – тъкмо излизам за десен към основния път от пресечката и докато броя как леко да се мушна зад пешеходците на пътеката, Антихриста му неден форсира сиво двуврато Типо по основния път отляво на мен и подгонва пешеходците от пътеката – аз хващам здраво предна, коловете потъват, ама вече съм завил надясно с предната гума и мотора се накланя, не бях засилен а леко излизах на улицата на втора, стъпих и подхванах здраво кормилото, мотора да не легне - после се оказа че Мира е била също стъпила и силата на захвата ми остана под въпрос    Поех въздух и полека и нетолкова полека драснахме наобратно – аман от угризения по недооблечени мотористки. До Сливен охладихме страстите и се отбихме щото не бяхме спирали там по повод, по-намазалите черпиха във виенската сладкарница срещу общината, а по-мъжествените пъдихме циганите дето просят щото регулирали трудното паркиране на мотор в две коли място  Подготвени бяхме и за келешите дето излизат да изпреварват на двулентовия път срещу мотора .... кво е туй мотор бе, не е магаре, ще се дръпне. Не знам дали има връзка, ама бяха и трите коли в отбивката за Сливен като се идва от Бургас, за има няма десетина километра.
Поле пак вятър колкото искаш, набиха ми се бутовете в задника да седя и да внимавам с поривите и блъскането от насрещните тирове. Поне дъжд вече нямаше, употребихме и магистралата, че бяхме и уморени. Хванахме и здрача, или по-точно той ни хвана преди отбивката за Ветрен, там вече беше повечко валяло и вятъра не бе можал да изсуши асфалта. Намалихме на караулката и с вдигнат визьор и без градски перипетии се прибрахме по живо по здраво. Уморени и доволни, последваха бани, печки, винце и печката на шест. Някои се поумориха да разкопчват и закопчават, да се оглеждат и да се радват на придобивките, други се зарадвахме на Шидерската шега и решихме да драснем по нещо и за братята 

Та така, късно е вече, ама добрите хора по пътя са навсякъде, и не спят, за разлика от някои други дето смятах да изнудя по един по-особен начин, инспириран от възстановения ми кредит ‘доверие ‘ днес 

Приятни почивки на всички моторяги из форума,
Празници и прочее ....
И не забравяйте че има още време за каране тая година!
Активен

Pecata
Sr. Member
Публикации: 341

Профил
« Отговор #14 -: Декември 21, 2008, 08:39:48 »

Grin Grin Grin Grin БРАВО (малко дългичко но определено си заслужаваше) БРАВО въпреки, че сега ми е смешно когато го чета знам за какво разказваш в преживяното, може би не точно със същия вариант но пак със същите климатични романтични нотки.Какво ли не правят жените за нас говедата му с говеда, дано поне на време да се осещаме и да им благодарим.Мисля че ти доста добре си го измислил и направил и пак Браво. И ви пожелавам весели празници топли вечери. ИИИИ разбирасе че има още време да покарваме тази година (след като има екипировка къв е проблема) само да не валят камани ама и тогава ще помислим (те падат на широко ще караме между тях  Grin Grin Grin Grin Grin ) ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ЙО-ХО-ХО-ХО и ботилка РОМ !!!
Активен

(rock) It`s only Rock`n`Roll, but i like it (rock) Let`s RIDE
Страници: 1 2 3 4 5 » Изпечатай

« назад напред »
Отиди на: